Kako lahko nevrofizioterapija pomaga?

Nevrofizioterapija je v vsakdanjih pogovorih bolj znana samo kot fizioterapija. Na therapia-dom.si/fizioterapevtske-metode-in-tehnike/nevrofizioterapija dobro opisujejo primere, ko vam lahko nevrofizioterapija pomaga oziroma katere so bolezni, katerih posledice pomaga odpraviti nevrološka fizioterapija.

nevrofizioterapija

Naloga nevrofizioterapije je v prvi vrsti rehabilitacija poškodb in obolenj našega nevrološkega sistema, ki je odgovoren za uravnavanje prav vseh funkcij v našem telesu in mora zato delovati popolnoma brezhibno. Predvsem se osredotoča na motoriko in senzorično funkcijo našega nevrološkega sistema. Povedano po domače – nevrofizioterapija pomaga pri temu, da ponovno okrepimo noge, roke ali katerikoli drug del telesa, ki po operaciji ali kakšni poškodbi ne deluje tako kot bi moral. Seveda je rehabilitacija popolnoma odvisna od tipa težave in tudi od vsakega bolnika posebej, saj se vsakdo različno odziva tako na terapijo in vsakdo potrebuje različno vrsto terapije in seveda različno veliko časa.
Nevrofizioterapija se lahko izvaja po različnih boleznih ali poškodbah, tako dednih kot novo nastalih: možganska kap, multipla skleroza, Parkinsonova bolezen, težave z ravnotežjem, mišična distrofija, polinevropatija, demenca, paraplegija, avtoimune bolezni, tumor na možganih, poškodbe živcev, Huntingtonova bolezen, travmatska poškodba možganov, tetraplegija, kronične in nevrološke bolečine, bolezen hrbtenjače, dedne nevrološke bolezni in okvare perifernih ali pa centralnih živcev, ki so posledica krvavitve, poškodbe, ishemije ali pa vnetja.
Nevrofizioterapija se lahko izvaja v ambulanti strokovnjaka ali pa tudi pri vas na domu. Vsekakor je zelo pomembno, da tovrstno rehabilitacijo izvaja izučen strokovnjak, saj se lahko v nasprotnem primeru stanje le še poslabša, kar pa zagotovo ni nekaj, kar želite. Če vaš osebni zdravnik meni, da je nevrofizioterapija potrebna za izboljšanje vašega zdravstvenega stanja oziroma za preprečitev eventualnih težav, potem je najbolje, da njegov nasvet upoštevate in se na terapijo prijavite čimprej, saj se boste na ta način izognili možnim dodatnim zapletom in zdravstvenim težavam, kot so na primer apatija, utrujenost ali celo depresija.